InformacePostup měření:
1. Základem je délka chodidla v mm (uváděná v prvním řádku).
2. Měří se vždy ve stoje od paty až k nejdelšímu prstu (obvykle palci).
3. Metrická míra je naměřená velikost + 1cm. Uvádí se v centimetrech
(příklad: 27 mm = č. 28, u treter SiDi je to velikost 42,5 ).
4. Metrická, anglická i francouzská míra je uváděná v tabulce jenom orientačně.
Číslování u treter SiDi je posunuté o 0,5 - 1 číslo oproti číslování francouzskému.

Slovník:

Umělá kůže LORICA.

Lorica je Hi-Tech umělá kůže vyrobená velmi důmyslnou technologií. Lorica je složená z nejjemnějších mikrovláken jaké se kdy vyrobily. Je vodoodpudivá zvenčí, propustná pro odpařování zevnitř a odolná proti trhání, poškrábání a jiným vnějším vlivům. Je velmi dobře prodyšná a zabezpečuje dobrou cirkulaci vzduchu a větrání nohou. Je mimořádně měkká a elegantní a přesto pevná i za mokra. Nemění se a nenatahuje jako pravá kůže, nenasává vodu a je vzdušnější.

Velikosti treter SiDi vyrobených z Lorici vybíráme tak, že bota nesmí nikde na noze tlačit. Spíš vybereme tretry větší než menší. Uměla kůže Lorica se neroztáhne a nepovolí. Důmyslný upínací systém na tretrách SiDi nám správně upne na nohu i volnější tretry. Při výkonu (tepové frekvenci přes 150 a teplotě víc než 30 C) naše noha nateče, a je až o jedno číslo větší (největší krevní tlak lidského těla je právě v noze - šlapce). Pak se nám noha do tretry nevejde a bota pálí zespodu. Proto doporučujeme spíš vybrat boty s 1 - 2 cm rezervou ve špičce.

Mtb závodní podrážky.

U modelů MTB EAGLE 5, BULLET 2. Jsou ze speciálně protiskluzové hmoty a designu který omezuje ucpání s možností našroubování hrotů do obtížného a blátivého terénu. Hroty se prodávají zvlášť a nejsou součástí balení.

Super lehká přezka. 02 (Super light buckle)

Varianty: čevená , šedá. Balení: jeden pár. Je zapínatelná dvěma různými způsoby: zvýšením počtu kroků jedním zatažením páky nebo polovičním krokem pro opravdové finální mikroseřízení. Dvě záklopky mohou být zmáčknuty současně pro úplné odemčení, nebo je zmáčknuta jen jedna pro malé povolení boty během výkonu. Přezka je upevněná na botě šroukem a je jednoduše vymenitělná.

Ozubený řemen (pásek) do přezky. 04 (Spider strap)

Varianty: červená , černá Balení: jeden pár. Jednoduše vymenitělný zasunutím do nártového zapínacího systému.

TECNO II systém. 06

Varianty: čevená , šedá. Balení: jeden pár. Dovolí nám v čelní části v mikro-krocích přizpůsobit svršek boty tvaru nohy. Doporučená pro extrémně vysoký nebo nízký nárt, kde se noha standardním suchým zipem nedopne dostatečně. Tím je tretra pohodlná a padne na jakoukoliv nohu. Jednoduše se může přizpůsobit i během jízdy.

Podpatek. 07 (Non slip rubber heel)

Balení: jeden pár.Vyroben ze dvou typu plastů. Protiskluzový. Jednoduše vymenitělný.

Řemínek se suchým zipem s ozubením.

Vysoce bezpečné řemínky s integrovaným zamykatelným polymerovým ozubením, které do sebe zapadá, když jsou řemínky zapnuté. Tahle schopnost dělá zapínání bezpečnějším a řemínky se při jízdě nepovolují. K třetře jsou pevně přišité. Neni možné vyměnit.

Měkký nártový zapínací systém. 29 (Soft instep closure system)

Varianty: černá , šedá Balení: jeden pár. Vyroben z měkkého EVA plastu pro nejvyšší komfort. Anatomicky, z obou stran boty nastavitelný i pro příliš nízký nebo vysoký nárt upne správně každou nohu. Zvyšuje komfort i výkon.Jednoduše vymenitělný.

Podrážkový vyměnitelný dezén. 16 / 33 (MTB S.R.S. / MTBS.R.S. DRAGON)

Varianty: žluto šedá pro modely MTB ACTION č.16 žluto černo červená pro modely MTB DRAGON, MTB EAGLE 6 č.33 Balení: jeden pár (celkem 2 x 4 ks pro pár bot) včetně šroubů. Obsahuje čtyři nášlapné díly (u palce, po obou stranách přední části chodidla a na patě), které jsou opatřeny Philips "hlavičkovými" šroubky pro jednoduchou výměnu . Guma z polyuretanu použitá pro SRS vyměnitelnou podrážku je ze speciálně protiskluzové hmoty a designu který omezuje ucpání a má tu správnou hustotu pro jakákoliv trialový terén.

U varianty "Dragon" (černá) je SRS vyměnitelná podrážka vyrobená z třech druhů plastu. Toto složení zaručuje nekompromisní adhezi s jakýmkoliv terénem. Jednoduše vymenitělný.

Podnártová protiskluzová vložka. 17 (MTB SRS metatarsus inzert)

Varianty: žluto šedá pro modely MTB ACTION žluto černá pro modely MTB DRAGON, MTB EAGLE 6 Zabranuje při zapínaní tretry do pedálu sklouznutí z pedálu a poranění kotníku. Umísťuje se na podrážku boty zespodu mezi dezén. Jednoduše vymenitělný.

Hroty. 18 (MTB STUDS)

Balení: 2 x 2 ks. Ocelové hroty, které se šroubujou do podrážky v přední části boty. Používají se do obtížného a hlátivého terénu.

HT Karbonová podrážka.

Model ENERGI Jde o nylonovou podrážku se dvěmi přemístitelnými vložkami umístěnými v nártové a podchodidlové oblasti. Vyrobeno z nehustého (řídkého) materiálu zesíleného 40% karbonovým vláknem. Lehká, velmi pevná a teplotně stálá podrážka.

Karbonová podrážka.

Model ERGO 1 Plně karbonová podrážka se dvěmi přemístitelnými vložkami umístěnými v nártové a podchodidlové oblasti. Vrobeno ze 100% karonového kompozitního materiálu. Lehká, velmi pevná a teplotně stálá podrážka.

Plnokarbonová podrážka.

Model ERGO2 a GENIUS 6.6 Vyrobeno ze 100% karonového kompozitního materiálu. Lehká, velmi pevná a teplotně stálá podrážka.

Pata .

Pevná nylonová pata drží chodidlo ve správně pozici a nedeformuje se ani při extrémním zatížení nebo delším tlaku.

Redukce na silniční pedály:

Nové typy pedálů: SPEEDPLAY, TIME a SHIMANO mají rozteč na uchycení šroubů stejnou jako LOOK a tím pádem neni potřeba žádné redukce.
Pro silniční tretry SiDi doporučujeme pedály SPEEDPLAY www.speedplay.cz

Staré typy pedálů:
Redukce na pedály  TIME. (TIME plates) 31 Redukce na pedály Dura Ace. (Dura Ace adaptor) 14 Redukce na pedály SPD-R. (SPD-R adaptor) 15 Tyto typy redukcí se používají na starší typy pedálů.